cheerios آلمان نزدیکی استفاده ناتو بزرگراه

cheerios: آلمان نزدیکی استفاده ناتو بزرگراه آلمان هرکولس استرالیا

گت بلاگز فضای مجازی تصویرهای + استفاده دو منظوره از اتوبان ها

ایده استفاده از بزرگراهها به عنوان پایگاه هوایی جهت نخستین بار به وسیله نیروهای ناتو و در دوران اوج جنگ سرد شکل گرفت.

تصویرهای + استفاده دو منظوره از اتوبان ها

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغگروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ ایده استفاده از بزرگراه ها به عنوان پایگاه هوایی از سال 1984 شکل گرفت. در آن سال که دوران اوج جنگ سرد نیز بود هواپیماهای نظامی نیروهای ناتو از اتوبانی در آلمان غربی استفاده می کردند.. ویدئوها و تصویرهای نشان می دهد که چگونه یک اتوبان به مدت 48 ساعت و بصورت کامل در نزدیکی ” آهلهورن ” در شمال غربی آلمان در اختیار نیروهای ناتو قرار گرفت. یکی از تصویرهای یک فروند هواپیمای هرکولس سی -130 را در حال فرود در اتوبان منطقه آهلهورن در تاریخ 28 مارچ سال 1984 نشان می دهد.

عبارات مهم : آلمان

نمونه دیگر اتوبان A44 در مرکز آلمان است که منطقه صنعتی و پرجمعیت ” راین رور را به پایتخت متصل می کند. این اتوبان دومنظوره که در ” نزدیکی شهر کوچک ” بورن ” قرار داشت به عنوان یک پایگاه مخفی نظامی به حساب می آمد و در صورت وقوع جنگ هر لحظه جهت انجام عملیات آماده بود. هواپیماهای نظامی با استتار در میان شاخه های درختان کنار بزرگراه هر لحظه آماده پرواز و عملیات بودند.
چنین اتوبان هایی نه تنها در آلمان بلکه در سوئیس، لهستان، سنگاپور، تایوان و فنلاند نیز وجود دارند. استرالیا نیز دارای معدود اتوبان هایی است که توانایی تبدیل به باند فرودگاه را در کمترین وقت ممکن دارند. از جمله کشورهایی که اخیرا به جرگه کشورهای فوق پیوسته است کشور هندوستان هست. در سال 2015 یک فروند جنگنده نظامی میراژ این کشور در اتوبانی در خارج از دهلی نو فرود آمد. همچنین فنلاند بطور پیوسته بزرگراههای خود را جهت فرود هواپیماهای نظامی مورد آزمایش قرار می دهد. به تازگی این کشور از سوئد خواسته تا بعضی از هواپیماهای سوئدی در اتوبان های مهم این کشور در شمال ” هلسینکی ” فرود آیند.
اگرچه این اتوبان های دومنظوره در مواقع جنگ می توانند بسیار بافایده باشند ولی معمولا 24 تا 48 ساعت وقت مورد نیاز است تا تیرهای چراغ برق، چراغ های راهنمایی، ایستگاههای اتوبوس، علائم رانندگی و گاردریل های موجود در این اتوبان ها جمع آوری شوند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آلمان | نزدیکی | استفاده | ناتو | بزرگراه | آلمان | هرکولس | استرالیا

تصویرهای + استفاده دو منظوره از اتوبان ها

تصویرهای + استفاده دو منظوره از اتوبان ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog