cheerios آلمان نزدیکی استفاده ناتو بزرگراه

cheerios: آلمان نزدیکی استفاده ناتو بزرگراه آلمان هرکولس استرالیا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری رانه‌ای فوتبالی جهت هیچکس

چند ماه جهت ساخت سرود رسمی تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه برنامه ریزی صورت گرفت ، چندین گزینه جهت خواندن این قطعه در نظر گرفته شد تا در نهایت سالار عقیلی به

رانه‌ای فوتبالی جهت هیچکس

رانه ای فوتبالی جهت هیچکس

عبارات مهم : ایران

چند ماه جهت ساخت سرود رسمی تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه برنامه ریزی صورت گرفت ، چندین گزینه جهت خواندن این قطعه در نظر گرفته شد تا در نهایت سالار عقیلی به عنوان خواننده گزینش شد، ارکستر سمفونیک پایتخت کشور عزیزمان ایران و ارکستر ملی کشور عزیزمان ایران این قطعه را نواختند، اعضای منتخب این دو ارکستر جهت اجرای برنامه به روسیه رفتند ولی در نهایت این قطعه نه مورد توجه مردم قرار داده شد و نه رسانه ها از آن چندان استقبال کردند. حالا شهرداد روحانی، مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک پایتخت کشور عزیزمان ایران گفته است نشانه ارزش مخاطب جام جهانی نیست، آن هم در روسیه و همزمان با برگزاری جام جهانی در این کشور!

هر آهنگی به جز سرود رسمی
جمعه شب تیم ملی فوتبال توانست مراکش را با یک گل شکست دهد و بعد از 20 سال در جام جهانی دوباره به پیروزی برسد. این پیروزی و گل دقیقه آخر مسابقه چنان هیجانی در مردم ایجاد کرد که تا نیمه های شب در خیابان ها مشغول مراسم خوش حالی و پایکوبی بودند. ماشین های عبوری صدای موزیک ارزش را تا جایی که می شد بلند می کردند و اینگونه خوش حالی خودشان را با کسانی که در خیابان ها بودند به اشتراک می گذاشتند. ولی از هیچ اتومبیلی صدای سالار عقیلی و ترانه «یازده ستاره» به گوش نمی رسید.

رانه‌ای فوتبالی جهت هیچکس

در سن پترزبورگ هم ایرانیان بلافاصله بعد از بازی در خیابان های این شهر مشغول مراسم خوش حالی و پایکوبی بودند ولی آنجا هم خبری از این قطعه نبود. حتی تیم ملی هم بعد از پیروزی در رختکن قطعه ای که یک خواننده خارج نشین جهت جام جهانی فوتبال 2006 ساخته بود را خواندند نه قطعه رسمی تیم ملی را. این در حالی است که مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در مراسم بدرقه تیم ملی راجع به این سرود گفته بود: «تا حالا چند خواننده راجع به تیم ملی و جام جهانی خوانده اند، ولی به نظرم اثر سالار عقیلی از همه بهتر و فاخرتر بوده است.» و علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران نیز اعتقاد بود این موسیقی واقعا زیباست و گفته بود: «سالار عقیلی واقعا هنر خود را در قطعه ای که جهت تیم ملی ساخت، نشان داد»! این قطعه فاخر ولی هنگام خوش حالی از هیچ کجا شنیده نشد. فقط سالار عقیلی که همراه منتخب این دو ارکستر به روسیه رفته هست، بین چند نفر شروع به خواندن قطعه یازده ستاره کرد که حتی آنهایی هم که اطراف او بودند این ترانه را از حفظ نبودند!

هر دوره مسئولان اصرار دارند تا یک موسیقی فاخر را به عنوان سرود رسمی بسازند ولی هر دوره این سرود رسمی فقط ممکن است چند باری از تلویزیون پخش شود و بعد هم به فراموشی سپرده شود. علی مغازه ای، پژوهشگر موسیقی اعتقاد است این حرکت مردم به این معنی است که خودشان بهتر می دانند چه چیزی بخوانند و چه چیزی گوش کنند.

او به ایسنا گفته است: شاید مدیران و تصمیم گیران هرگز نمی توانستند آنچه را که در بطن جامعه و در کف خیابان ها به جریان درخواهد آمد، آینده نگری کنند و تا پیش از نتیجه نخستین بازی تیم ملی ایران، در رویاهای تولید یک اثر به زعم ارزش فاخر، روی ابرهای افتخار خرامان و پرغرور قدم می زدند.

او ادامه داد: به عقیده من کسانی عامدانه نمی خواهند خبر خوش حالی و شیوه خوش حالی مردم را بفهمند در غیر این صورت تردید ندارم اقوام و آشنایان همان افراد در بین جمعیتی بودند که تمام شهر را محل مراسم خوش حالی و پایکوبی و ابراز شادمانی و غرور ملی خود کردند. افرادی که سال ها جهت عوض کردن ذائقه مردم تلاش و با طرح هایی با هزینه های هنگفت تلاش کردند فرهنگ مردم را به سمت خاصی هدایت کنند، باید این بار متوجه شوند که فرهنگ امری پویاست و با بخشنامه و دستور از اوج و اجرای حسب دستور نمی توان چیزی را به عنوان خوراک فرهنگی به جامعه تحمیل کرد.

چند ماه جهت ساخت سرود رسمی تیم ملی فوتبال در جام جهانی روسیه برنامه ریزی صورت گرفت ، چندین گزینه جهت خواندن این قطعه در نظر گرفته شد تا در نهایت سالار عقیلی به

توجیه یا واقعیت؟
اعزام گروه منتخب ارکسترهای سمفونیک و ملی به روسیه با حواشی مختلفی مواجه شد ولی به هر حال این گروه جهت اجرای برنامه عازم این کشور شد آن هم در حالی که در روسیه کنسرت های متفاوت برپا هست. گرچه بهانه این سفر جام جهانی بود و قطعه رسمی که جهت کشور عزیزمان ایران ساخته اند ولی حالا شهرداد روحانی،مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک پایتخت کشور عزیزمان ایران اعتقاد است به دنبال مخاطبان جام جهانی نبوده هست. او گفته است: قطعا همزمانی حضور گروه (موسیقی) ایرانی در روسیه با مسابقه های جام جهانی فوتبال امتیاز بسیار خوبی جهت ما بوده است ولی ما به دنبال تماشاگران جام جهانی نیستیم چون اساسا نشانه ما جامعه مخاطبان جام جهانی نیستند.‬‬برخی از مخاطبان این طور فکر نکنند که گروه ما به علت برگزاری جام جهانی فوتبال به کشور روسیه سفر کرده هست. به هر حال در روزهای اخیر این سوءتفاهم به وجود آمده که ما به علت فوتبال و برگزاری جام جهانی فوتبال به روسیه سفر کرده ایم در حالی که اصلا این طور نیست لیکن نشانه از سفر گروه ما به روسیه اجرایی کردن تفاهم نامه ای است که بین بنیاد رودکی و کنسرواتوار چایکوفسکی پیش از این به امضا رسیده و قرار بود ما اجراهایی را در این کشور داشته باشیم.‬ خوشبختانه فضای کار به گونه ای برنامه ریزی شد که اجرای گروه منتخب ارکسترهای دولتی همزمان با ایام جام جهانی فوتبال روسیه صورت گرفت و ما به همین مناسبت نیز چهار قطعه را آماده کردیم که بتواند در این ایام علاوه بر شاکله مهم برنامه ما حال و هوای ورزشی هم پیدا کند. ولی آنچه باید در این میان توجه کرد جداسازی کلیت ماجرای قطعات درنظر گرفته شده است متناسب با تفاهم نامه با کنسرواتوار چایکوفسکی است که باید آن را به طور کامل از ماجرای جام جهانی و فوتبال جدا کرد لیکن ما فضا را به گونه ای طراحی کردیم که علاقه مندان و مخاطبان خارجی این کنسرت ها بتوانند شاهد توانایی و هنرنمایی نوازندگان ایرانی در اجرای قطعات موسیقی کلاسیک و قطعات موسیقی ایرانی باشند.‬‬‬ با توجه به نخستین کنسرتی که چند روز پیش در تالار فیلارمونیک شهر سن پترزبورگ اجرا کردیم، شما شاهد بودید که بیش از ۷۰ درصد جمعیت سالن مخاطبان غیرایرانی بودند که از رپرتوار اجرایی دیدن کردند. این در حالی است در این مدت کوتاه حضور ما در روسیه چندین شبکه تلویزیونی خارجی زبان با من مصاحبه داشته و از کیفیت اجرای برنامه ای سخن می گفتند که دربرگیرنده اثر مثبت حضور گروه ایرانی در روسیه بوده هست. به اعتقاد من حضور منتخب ارکسترسمفونیک پایتخت کشور عزیزمان ایران و ارکستر ملی بهانه ای بود که بتوانیم توانایی موزیسین های ایرانی را به جامعه بیرون از کشور عزیزمان ایران معرفی کرده و به آنها نشان دهیم که این نوازندگان هم می توانند قطعاتی از موزیسین های بزرگ روسی و قطعاتی از موزیسین های ایرانی را در قالب یک ارکستر به مخاطبان نشان دهند‬‬‬.

برگزاری یک کنسرت در دوره جام جهانی آن هم در بازه زمانی برگزاری مسابقه های قاعدتا باید دلیلی مثل به سالن کشیدن این حجم از بازدیدکننده و توریست باشد تا علاوه بر سودآوری بتواند فرهنگ های متفاوت را با فرهنگی خاص آشنا کند امارهبر ارکستر سمفونیک پایتخت کشور عزیزمان ایران در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: قطعا همزمانی حضور گروه ایرانی در روسیه با مسابقه های جام جهانی فوتبال امتیاز بسیار خوبی جهت ما بوده است ولی ما به دنبال تماشاگران جام جهانی نیستیم چون اساسا نشانه ما جامعه مخاطبان جام جهانی نیستند. آنچه جهت ما در این سفر دارای اهمیت بسیار فراوانی است آشنایی مخاطبان غیرایرانی با مجموعه های چون ارکسترسمفونیک پایتخت کشور عزیزمان ایران و ارکستر ملی است که خوشبختانه تاکنون استقبال بسیار خوبی از برنامه های ما داشتند.‬

با این وجود به نظر می رسد این گفته ها زیاد شبیه توجیهی جهت عدم استقبال ایرانیان از این ارکستر باشد! این دوره هم مانند دوره های پیش تمام شد ولی امیدواریم مسئولان دوباره راه رفته را نروند.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | ایرانی | ارکستر | ایرانی | برنامه | فوتبال | فوتبالی | ایرانیان | جام جهانی | برنامه ریزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog