cheerios آلمان نزدیکی استفاده ناتو بزرگراه

cheerios: آلمان نزدیکی استفاده ناتو بزرگراه آلمان هرکولس استرالیا

گت بلاگز اخبار اجتماعی مشکلی در توزیع ارز وجود ندارد/ مردم از پیام‌رسان‌های داخلی وابسته به بخش شخصی استفاده کنند ، واعظی

رئیس دفتر مدیر جمهور گفت: تمام اقشاری که نیازمند دریافت ارز هستند، در تصمیم‌گیری‌های کارگروه مربوط به توزیع ارز مدنظر قرار گرفته‌اند و در حال حاضر مشکلی در تامی

مشکلی در توزیع ارز وجود ندارد/ مردم از پیام‌رسان‌های داخلی وابسته به بخش شخصی استفاده کنند ، واعظی

واعظی: مشکلی در توزیع ارز وجود ندارد/مردم از خبر رسان های داخلی وابسته به بخش شخصی استفاده کنند

عبارات مهم : اطلاعات

رئیس دفتر مدیر جمهور گفت: تمام اقشاری که نیازمند دریافت ارز هستند، در تصمیم گیری های کارگروه مربوط به توزیع ارز مدنظر قرار گرفته اند و در حال حاضر مشکلی در تامین و توزیع ارز نداریم.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت در پاسخ به این پرسش که آیا دولت تصمیمی جهت فیلتر خبر رسان تلگرام دارد یا خیر، اظهارکرد: مسئول پاسخگویی به این پرسش آقای جهرمی هستند. به مسئولین مربوطه خواهم گفت که به خبرنگاران پاسخ دهند.

وی در ادامه با اشاره به عنوان ارز افزود: ارز متعلق به همه ملت کشور عزیزمان ایران است و باید از آن استفاده بهینه شود. هنگامی که شورای پزشکی تایید کند که کسی بیمار است و جهت بیماری می خواهد از کشور خارج شود، دولت ارزش را تامین می کند. اگر مردم جهت تفریح و یا دیدن فرزندانشان می خواهند از کشور خارج شوند هم یک بار در سال ارزشان پرداخت می شود.

مشکلی در توزیع ارز وجود ندارد/ مردم از پیام‌رسان‌های داخلی وابسته به بخش شخصی استفاده کنند ، واعظی

رئیس دفتر مدیر جمهور خاطرنشان کرد: کسانی که عادت کرده اند تمام تعطیلاتشان را به خارج بروند، خب نروند. نمی خواهم بگویم نروند؛ می خواهم بگویم هنگامی که کسی می خواهد از ارز همه ملت کشور عزیزمان ایران این چنین استفاده کند، ما باید قوانینی بگذاریم که این ارز به همگان تعلق پیدا کند.

واعظی گفت: ما تلاش کرده ایم تمامی کسانی که نیاز به ارز دارند را در تصمیم گیری هایمان مدنظر قرار دهیم. کارگروه مربوطه مرتب جلسه برگزار می کنند. اگر در آینده به موارد جدیدی برخورد کردیم که مردم ما نیاز به ارز دولتی دارند حتما آن ها را هم در نظر خواهیم گرفت. بنای ما بر این است که همه نیازمندی های معقول و قانونی مردم برآورده شود تا نیاز نباشد جهت خرید ارز به خیابان بروند.

رئیس دفتر مدیر جمهور گفت: تمام اقشاری که نیازمند دریافت ارز هستند، در تصمیم‌گیری‌های کارگروه مربوط به توزیع ارز مدنظر قرار گرفته‌اند و در حال حاضر مشکلی در تامی

وی در تصریح گفته هایش، یادآور شد: تلاش خواهیم کرد تا وظیفه سرمایه گذاران، بیماران و همه اقشاری که نیازمند ارز دولتی هستند در تصمیم گیری هایمان معلوم باشد. در گذشته جهت بعضی از اقلام ارز مبادلاتی می دادیم و مابقی در خیابان ارز می خریدند. حالا با این تصمیم گیری ها خیلی از اجناس ارزان خواهد شد. کسی که تا پیش از این ارز گران می خریده، الان ارز 4200 تومان را می گیرد هم خیالش راحت است که مبادلاتش از طریق بانک انجام می شود و هم ارز یکسانی با سایر وارد کنندگان به دستش می رسد.

رئیس دفتر مدیر جمهور اظهارکرد: من از بسیاری از رسانه ها، صدا و سیما و مجلس و همچنین نهادهایی که پشت این تصمیمات هستند، تقدیر می کنم و امیدوارم بتوانیم تصمیماتمان را درست اجرایی کنیم.

وی خطاب به مردم خاطرنشان کرد اگر جایی با ارائه ارز بالاتر از 4200 تومان روبرو شدند، به شرکت تعزیرات خبر دهند، آیا که حتما با آن ها برخورد خواهد شد.

مشکلی در توزیع ارز وجود ندارد/ مردم از پیام‌رسان‌های داخلی وابسته به بخش شخصی استفاده کنند ، واعظی

واعظی با بیان اینکه ثبت سفارشات ارزی در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می شود، گفت: در کنار فعالیت های این وزارتخانه، بانک ها مامور شدند تا ارزها را به متقاضیان پرداخت کنند. کمبود ارز نداریم و کارها به خوبی انجام می شود. آنچه که الان اتفاق افتاده هست، ساماندهی ارز هست. ممکن است بعضی از شعبات هنوز خوب توجیه نشده باشند، وگرنه سیاست ها به خوبی اتخاذ و دستورالعمل هایش اعلام شده است است.

رئیس دفتر مدیر جمهور خاطرنشان کرد که تاریخ سفر مدیر جمهور فرانسه به کشور عزیزمان ایران مشخص نشده است و هنگامی که به برنامه سفر مدیر جمهور روحانی نزدیک شدیم، آن را اعلام خواهم کرد.

رئیس دفتر مدیر جمهور گفت: تمام اقشاری که نیازمند دریافت ارز هستند، در تصمیم‌گیری‌های کارگروه مربوط به توزیع ارز مدنظر قرار گرفته‌اند و در حال حاضر مشکلی در تامی

وی در تصویر العمل به صحبت های دلیگانی نماینده مجلس شورای اسلامی مبنی بر ایستادگی مدیر جمهور جهت جلوگیری از فیلتر خبر رسان تلگرام گفت: ایشان حرف های مختلفی می زنند که خیلی از آن ها پایه و اساسی ندارد؛ این حرف هم یکی از آن هاست.

واعظی در خصوص حمایت از خبر رسان های داخلی نیز گفت: این عنوان جدیدی نیست و در آن چهار سالی که بنده وزیر ارتباطات بودم، همواره جزء سیاست هایم بود. خوشبختانه این حمایت ها در حال نتیجه دادن هست. دبیرخانه شورای عالی اینترنت کار بسیار دقیقی انجام داده و بین 10 تا 15 خبر رسان داخلی 5 تا از آن ها را معرفی کرده که پلتفرم و چارچوب آن ها مشخص است.

مشکلی در توزیع ارز وجود ندارد/ مردم از پیام‌رسان‌های داخلی وابسته به بخش شخصی استفاده کنند ، واعظی

رئیس دفتر مدیر جمهور ادامه داد: من هم در بررسی هایم متوجه شدم که این 5 خبر رسان داخلی که همگان با آشنا شده است اند از مابقی بهتر هست. مقام معظم رهبری فرمودند که ما باید از کالای ایرانی استفاده کنیم.

وی در ادامه گفت: حمایت از کالای ایرانی، بدهید صورت است که جهت کار کردن ایرانی کار ایجاد می کنیم و این بسیار خوب هست. این سیاست در دولت ما هم وجود دارد. در دفتر مدیر جمهور کارگروهی تعیین کرده ایم که از لحاظ فرهنگی بازاریابی و تبلیغاتی تمام وزارتخانه ها بتوانند مردم را به سمت استفاده از کالاهای ایرانی سوق دهند.

واعظی افزود: هنگامی که در مورد خبر رسان ها صحبت می کنیم هم پول و هم اطلاعات مردم است که از بین می رود. به جای اینکه این اطلاعات در داخل کشور باشد در خارج از کشور وجود دارد. ما به عنوان دولت نمی خواهیم بگوییم کسی حق ندارد از خبر رسان خارجی استفاده کند. در حال حاضر تعداد زیادی خبر رسان خارجی در دسترس مردم هست. ممکن است یک خبر رسانی مشکلی جهت مردم ایجاد کند که در جای خود به وسیله شوراهای مربوطه در مورد آن تصمیم گیری می شود.

وی گفت: توصیه ما در حال حاضر این است که از خبر رسان های داخلی که وابسته به بخش شخصی هستند، استفاده شود. امروز در دولت بحث شد و دوستانمان پیشنهاد کردند که ما از خودمان شروع کنیم. قرار شد، کسانی که در خبر رسان های خارجی هستند را به خبر رسان های داخلی انتقال یافته کنیم.

رئیس دفتر مدیر جمهور گفت: در سال 93 دستورالعملی را به همه وزارتخانه ها ابلاغ کردیم که هیچ فعالیت دولتی را حق ندارند در خبر رسان های خارجی انجام دهند. این بار علاوه بر اینکه این عنوان را مجددا ابلاغ کردیم، حتی به خودمان هم توصیه کردیم تا از خبر رسان های داخلی استفاده کنیم.

واعظی در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر چگونگی استعفای کاوه مدنی از معاونین شرکت محیط زیست، اظهارکرد: من راجع به ایشان اطلاعی ندارم و باید از کسی که مطلع است سوالتان را بپرسید، ولی می توانم بگویم که دو تابعیتی در دولت نداریم. لحظه ای که مطلع شویم دو تابعیتی در دولت وجود دارد، در لحظه کارها مورد نیاز را انجام می دهیم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری مبنی بر کارها دولت جهت حفظ امنیت اطلاعات مردم در خبر رسان های داخلی گفت: از ابتدای دولت دوازدهم همواره شخص مدیر جمهور اعلام کردند که توجه به حقوق شهروندی و حفظ حریم شخصی آن ها مهم هست. این عنوان نه فقط جهت شبکه اجتماعی، بلکه در تمام موارد صادق هست. مگر اطلاعات شما بر روی تلفن همراهتان قرار ندارد؟ مگر اطلاعات شما روی تلفن ثابت منزلتان نیست؟ مگر اطلاعاتتان روی اینترنتی که از آن استفاده می کنید نیست؟ چه کسی از این اطلاعات حفاظت می کند؟

واعظی افزود: اطلاعات شما در شبکه های مجازی بخش کوچکی از اطلاعات شما هست. دولت به هیچ وجه اجازه نمی دهد که نه خودش و نه هیچ کس دیگری بدون حکم محاکم قضائی که علنی است و خود طرف هم متوجه می شود به اطلاعات فرد دسترسی پیدا کنند.

وی تاکید کرد: فتوای مقام معظم رهبری یک اتفاق بسیار مهمی بوده هست؛ اکنون بر همه ما واجب است که از اطلاعات مردم حفاظت کنیم. الان هیچ فرد یا دستگاهی براساس فتوای مقام معظم رهبری اجازه و حق استفاده از اطلاعات مردم را ندارد.

رئیس دفتر مدیر جمهور گفت: من فکر می کنم کسانی که به نوعی به دنبال بی اعتمادی مردم نسبت به دولت بوده اند، با فتوای مقام معظم رهبری توفیقی نخواهند داشت. الان در بخش های متفاوت چه نیروی قضایی، چه اطلاعات و چه بخش های دولتی واجب است که از اطلاعات مردم حفاظت کنند.

واعظی اظهارکرد: هنوز تصمیمی جهت فیلتر شدن شبکه های مجازی گرفته نشده هست. نباید طوری صحبت کرد که گویی این تصمیم اجرایی شده است هست. خبر رسان تلگرام یک شبکه از شبکه های موجود در اینترنت هست. آقای جهانگیری تصمیم گرفته است که از خبر رسان تلگرام خارج شوند و این تصمیم خودشان هست. براساس حقوق شهروندی الان خودمان تصمیم گرفته ایم که از فضای خبر رسان تلگرام خارج شویم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با عنوان واگذاری ها، گفت: اعتقاد دولت بر این است که تمام کارهایی که مردم و بخش شخصی می توانند انجام دهند و در حال حاضر در دست دولت است به آن ها، واگذار شود. پریروز گزارشی که دکتر کرباسیان ارائه کردند را دیدم و در این گزارش آمده است که بانک ها این واگذاری ها را شروع کرده اند. دکتر ربیعی هم گزارشی اعلام کردند که شصتا و تامین اجتماعی هم واگذاری هایشان را شروع کرده اند.

رئیس دفتر مدیر جمهور در آخر گفت: دولت به جد اعتقاد دارد که واگذاری ها باید انجام شود و این عنوان را از خودش شروع کرده هست. دکتر روحانی راجع به این عنوان با مقام معظم رهبری صحبت کردند و ایشان هم تایید کردند. در مورد این که نیروهای مسلح هم این کار را انجام دهند یا نه، باید گفت که ساز و کار نیروهای مسلح کمی متفاوت از دولت هست. ما امیدوار هستیم این خط و نهضتی که در دولت شروع شده است هست، به سایر نهادها و قوا تسری پیدا کند.

واژه های کلیدی: اطلاعات | استفاده | اطلاعات | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog